ריצוף: כל מה שצריך לדעת על ריצוף מאבן תעשייתית

הריצוף בבית הוא האלמנט העיצובי החשוב ביותר במעטפת החלל. בחירת הריצוף היא החלטה חשובה שתכתיב את האווירה בבית כולו. האבחנה הראשונית בין סוגי הריצוף השונים, היא האם לבחור בריצוף מלאכותי או טבעי? אריחים מלאכותיים (או תעשייתיים) אינם נחצבים מהאדמה אלא מיוצרים באופן תעשייתי. הריצוף המלאכותי מורכב מסוגי קרמיקה שונים, גרניט פורצלן, ריצוף טרקוטה, טרצו, אריחי בטון ועוד.

גרניט

סוגי האריחים המובילים:

 

אריחי טרצו

אריחי טרצו הם למעשה אריחים שמורכבים מתערובת של מלט וחלקיקים קטנים של סלע או שיש טבעי. הם יוצרים מראה מקושקש ולא אחיד ברצפה. מדובר בריצוף עמיד, קל ונוח לתחזוקה. אריחי הטרצו היו נפוצים בשנות ה-60, וכיום הם זוכים לקאמבק מרהיב. קולקציות חדשות ועדכניות של אריחי טרצו מחומרים טבעיים ובטון חוזרים לרצף את ביתנו.

 

חיפוי רצפה פסיפס מבית המותג Bisazza
חיפוי רצפה פסיפס מבית המותג Bisazza- להשיג: HEZIBANK

 

 

ריצוף טרקוטה

טרקוטה נחשב לריצוף חם ודומיננטי אשר יוצר אמירה ייחודית וכפרית בחלל. אריחי החרס שומרים על מראהם וצבעם ללא צורך בתחזוקה מיוחדת. הם משמשים בעיקר לריצוף חוץ – החומר מונע החלקה, גם כאשר הוא רטוב, עובדה שהופכת אותו מתאים לריצוף שבילים חיצוניים והשטח המקיף את הבריכה.

 

 

 

ריצוף קרמיקה

קרמיקה היא למעשה אריחי חמר מצופים בזיגוג. שכבת הזיגוג עוזרת לאטום את האריח ומקנה לו את צבעו ואת הברק שלו. כיום ניתן למצוא קרמיקות במגוון אדיר של דוגמאות וצבעים, מקרמיקות מצוירות ועד לקרמיקות בגוון אחיד. כמו כן, אריחי קרמיקה מגיעים בדרגות שונות של ברק (ממבריק עד מט). הקרמיקה נחשבת יחסית זולה ועמידה, אם כי היא רגישה יחסית לשחיקה של שכבת הגלזורה שלה. קרמיקה הינה בחירה נפוצה בעיקר בחדרי רחצה. חיפוי קירות ורצפת חדר הרחצה באריחי קרמיקה אוטמת כראוי את הרצפה והקירות מרטיבות ומים.

 

חדר רחצה מבית המותג Devon&Devon
אריחי קרמיקה מבית המותג Devon&Devon

 

 

 

ריצוף גרניט פורצלן

ריצוף גרניט פורצלן הוא למעשה פיתוח של ריצוף קרמיקה, ההבדל המהותי בין אריחי קרמיקה ופורצלן הוא סוג החול שבו משתמשים. לאריחי גרניט פורצלן יש כמה יתרונות: הם אריחים חזקים יותר, ללא שכבות ציפוי שעלולה להתקלף. הטכניקה יוצרת שכבת צבע אחת שצובעת את כל האריח. אריחי גרניט פורצלן מגיעים באינסוף צבעים, דרגות ברק וטקסטורות. ניתן למצוא אריחי גרניט פורצלן דמויי אבן או פרקט.

 

אריח-גרנית-במראה-פרקט
גרניט פורצלן במראה פרקט- להשיג: HEZIBANK

 

 

 

ריצוף אריחי בטון

אריחי בטון הם אריחים שמיוצרים ביציקה של בטון לתוך תבניות. כיום נפוצים לשימוש אריחי בטון מצוירים או טקסטורות מובלטות. רוצים לרצף באריחי בטון? אל תשכחו שבטון אינו חומר אטום למים ולכן יש לאטום בשכבת סיילר מיוחדת לאריחים, על מנת לשמור על אטימותם. אריחי בטון מצוירים היא בחירה טובה יותר מאריחי קרמיקה מצוירים, לאריחי בטון ישנה עמידות גבוהה יותר בפני שחיקה מאריחי הקרמיקה.

 

חיפוי רצפה מבית המותג BISAZZA

 

למדריכים נוספים בסדרת מדריכי הריצוף: 

ריצוף לבית – במה לבחור?

ריצוף באבן טבעית

כל מה שצריך לדעת על פרקט

כתבות אחרונות

הי, רציתי להמליץ לך על
אתר מלא בהשראות במיוחד בשבילך